آخرین وضعیت و اقدامات صورت گرفته توسط فرمانداری ملارد در خصوص پرونده ورمی کمپوست

• با پیگیری این فرمانداری روز سه شنبه ساعت 11 صبح مورخ 19/9/92 آقای م. ش مسئول اصلی پروژه ورمی کمپوست در شهرستان ملارد شخصا با پای خود به فرمانداری ملارد مراجعه و ضمن اعلام آمادگی برای پاسخگویی به علل بوجود آمدن مشکل در فعالیت شرکت یاد شده خواستار پیگیری و اعطاء مهلت لازم به ایشان برای پرداخت مطالبات طلبکاران خود شدند .

•  با توجه به برخورد ملایم فرمانداری و مجموعه اعضای شورای تامین شهرستان جهت جلب اعتماد و ارزیابی میزان صداقت وی ،برادر وی نیز پس از برقراری تماس تلفنی مجاب شد که به فرمانداری مراجعه کند که ساعت 19 همانروز در محل فرمانداری حاضر و آمادگی خود را برای وصول مطالبات طلبکاران اعلام نمودند.

• اعتماد دو برادر مذکور و انتقال مطالب آنها به پدرشان آقای الف .ش و تماس های اعتمادزای اینجانب وی را نیز مجاب کرد تا روز پنجشنبه 21/9/92 خود را به فرمانداری معرفی نماید. • اقدامات قضایی از سوی آقای حسین زاده دادستان شهرستان در خصوص تفهیم اتهام ، انجام بازجویی و صدور قرار مقتضی در محل دفتر فرماندار صورت گرفت ، قبلا نیز قرار ممنوع الخروجی و توقیف اموالشان از سوی دادستان صادر شده بود .

• اقدامات انتظامی نیز جهت حفظ جان آنها و لحاظ قرار بازداشت صادره دادستان ، از سوی عوامل انتظامی صورت گرفته است .

• در مذاکرات و بازجوییهای صورت گرفته انگیزه مراجعه ، پرداخت مطالبات سرمایه گذاران و ادامه فعالیت شرکت در تولید کود ورمی و اطمینانی که از برخورد فرمانداری کسب کردند تا درسایه اقدامات انتظامی و قضایی به فعالیت خود ادامه دهند ، عنوان شده است .

• نامبردگان در پاسخ به علت ناپدید بودن خود نیز عنوان کردند که نامه جهاد کشاورزی مبنی بر اتمام مدت پروانه فعالیت باعث نگرانی سرمایه گذاران و هجوم آنها برای دریافت سرمایه و عدم امکان پاسخگویی آنی به مطالبات باعث شد از بیم جان خود مدتی ناپدید باشند .

• متاسفانه در طول چند روز گذشته برخی از مسئولین بدون داشتن دانش حقوقی لازم نسبت به این موضوع اظهار نظر قضایی کرده و آنها را کلاهبردار 4000 میلیارد تومانی نامیده اند و این امر باعث نگرانی مردم و هجوم آنها به مراجع قضایی برای شکایت و نیز تجمعات اعتراض آمیز شده و از این مصاحبه های ناشیانه نیز رسانه های خارجی را به سوء استفاده تبلیغی علیه دولت و نظام ترغیب نموده اند ، در حالیکه تاکنون هیچ دلیل قابل اتکا و قانع کننده ای مبنی بر کلاهبرداری این شرکت پیدا نشده و بر اساس اظهارات خود اعضای شرکت ، رقم بدهی حدود 120 میلیارد تومان بوده و معلوم نیست رقم کذایی 4000 میلیارد تومانی از کجا آمده است ! البته این امر به معنی دفاع از سوء مدیریت مدیران شرکت نبوده و نیز نافی کشف عناوین مجرمانه احتمالی آتی نیست .

• در بازدیدی که توسط اعضای شورای تامین از تعداد کمی از کارگاههای شرکت صورت گرفت ، میزان قابل توجهی کود استحصال شده بصورت بسته بندی و نیز فله ای و نیز مقدار قابل ملاحظه ای جعبه های حاوی کرم رویت شده که از محل فروش آنها مقداری از مطالبات سرمایه گذاران قابل پرداخت میباشد ،

• از آنجا که عدم ادامه فعالیت شرکت هر روزه باعث از بین رفتن کرمهای موجود در کارگاههای متعلق به شرکت گردیده و النهایه موجب کاهش ظرفیت شرکت برای پرداخت مطالبات سرمایه گذاران است ، از اینرو حتما تدابیر لازم برای امکان ادامه فعالیت شرکت تحت نظارت دستگاههای ذیربط ضروری است ، در غیر اینصورت با زندان رفتن آنها مشکلی از انبوه مردمی که با هزاران امید در این امر سرمایه گذاری کرده اند حل نخواهد شد .

• با توجه به اینکه این که این موضوع ملی بوده و بیش از 16 استان کشور و حدود 12هزار خانوار را در گیر کرده است ، مدیریت آن نیز باید توسط عزم ملی مسولان دستگاههای مرتبط باشد تا این تدبیر بکار گرفته شده به نتیجه مطلوب برسد .

• آنچه مهم است اینست که آقایان ش فرار نکرده و با پای خود به فرمانداری پناه آورده اند و تحت نظر اعضای شورای تامین شهرستان ملارد میباشند تا مسئولان در خصوص نحوه مدیریت موضوع تصمیم بگیرند .

/ 0 نظر / 28 بازدید