مالباختگان شرکت ورمی کمپوست سایه گستران زندگی ایرانیان (امیر شریفی)

طنز/ مجلس دیگر تحقیق و تفحص نکند

 

اگر اجازه بدهید به جای هندوانه و سایر تنقلات شب یلدا، بریده هایی از طنز تلخ " مجلس دیگر تحقیق ‌و تفحص نکند!" به قلم رضا ساکی، منتشر شده در روحانی نیوز را که در آن به داستان هفتاد من کاغذ ورمی کمپوست و شرکت سایه گستران زندگی ایرانیان هم اشاره شده است، تقدیم تمامی شما دوستان عزیز می کنم:


وقتی یک جای ماشین خراب می‌شود، تا آن را تعمیر نکنید، بقیه جاها خوب کار می‌کنند. ولی به محض این‌که آن قطعه را تعمیر یا تعویض کنید، خرابی‌ها هم شروع می‌شود. خانه هم همین‌طور است؛ اول می‌گویید فقط دیوارها را رنگ می‌کنم، ولی بعد که به خود می‌آیید، می‌بینید که همه جای خانه مشکل دارد و از کف تا سقف باید تعمیر شود. البته گاهی هم مشکل از کف و سقف نیست و خانه از پای‌بست مشکل دارد که مشکلی است اساسی!

... توصیه می‌کنیم که مجلس دیگر تحقیق ‌و تفحص نکند، چون هم به نفع خودش است و هم مردم دیگر طاقت شنیدن این چیزها را ندارند. بگذارید فکر کنیم که همه جا همه چیز طبق قانون، مدیریت شده است و همه حسبنا‌الله و نعم الوکیل کار می‌کرده‌اند!

اما اگر از مجلس و رییس معزول و کارت‌های هدیه و پول‌های حیف‌ومیل‌شده بگذریم و کاری هم به بدهی‌های استاد بابک زنجانی به وزارت نفت نداشته باشیم، باید خدمت‌تان عرض کنم که با تلاش شبانه‌روزی گروهی از مال‌مردم‌خوران کشور رکورد جدیدی در اختلاس ملی به ثبت رسیده است که هزار میلیارد از رکورد قبلی بیش‌تر است. بله، به‌ تازگی و با بازداشت مدیر عامل شرکت تولید‌کننده ورمی کمپوست ملارد از اختلاس بزرگ 4000000000000 (چهار هزار میلیارد) تومانی رونمایی شد تا فصل نوینی در اختلاس کشور گشوده شود. در روزهای آینده بیش‌تر درباره این اختلاس خواهم نوشت، اما سؤالم این است که با این همه اختلاس و حیف‌ و میل در تأمین‌ اجتماعی و بیمه ایران و بدهی‌های استاد زنجانی و ... این 30 هزار تومان توی کیف من چه می‌کند؟!

باقی بقای‌تان!

نویسنده : مال باخته : ۸:٥٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٤ دی ،۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم