مالباختگان شرکت ورمی کمپوست سایه گستران زندگی ایرانیان (امیر شریفی)

کارآفرین برتر و کلاهبرداری 4000 میلیارد تومانی

مطلب زیر  بخشی از نوشته  آقای محرمی در تاریخ 15 آذر ماه 1392 است که با اندکی ویرایش به نقل از  وبسایت خبرگزاری ملارد بازگو می شود:

پشت پرده ماجرای دکتر شریفی که به عنوان کارآفرین نمونه در دولت قبل مورد تقدیر قرار گرفت و در سفرهای استانی در کنار رئیس جمهور می ایستاد و با استفاده از پخش تصاویر این سفرها، اعتماد مردم را جلب می کرد چیست؟ حدود دو سال پیش، شبکه های مختلف استانی بخصوص شبکه البرز، اقدام به پخش تیزرهای تبلیغاتی شرکتی تحت عنوان تعاونی سایه گستران زندگی ایرانیان می کرد و در کمتر از 26 ماه، خیل عظیمی از مردم اقدام به سرمایه گذاری در این شرکت کردند. ارقام سود این سرمایه گذاری به قدری جذاب بود که تعداد زیادی از تحصیل کردگان، فرهنگیان، پزشکان و حتی ارگانها و نهادهای دولتی، با مراجعه به دفتر این شرکت اقدام به خرید سبدهای کرم کردند، غافل از اینکه سودهای اغوا کننده دامی بیش نبوده و این کارآفرین برتر با رقمی نزدیک به چهار میلیارد، آنهم رقم اولیه ی سرمایه گذاری که با احتساب سودهای متعلقه به مراتب بیشتر خواهد بود، دچار بحران خواهد شد.

از خاطرم نمی رود که وقتی پای این آقای شریفی توسط یکی از مقامات سابق شهرستان به ملارد باز شد، در جلسات مختلف یکی از مخالفان این طرح که از قضا از مقامات ارشد قضایی شهرستان نیز هست، چندین مرتبه هشدار داد. اما کو گوش شنوا ؟! به این ترتیب مردم ملارد نیز مانند سایر شهرستانها در دام این قضیه گرفتار شدند. نوع سرمایه گذاری تعدادی از ارگانها و ادارات دولتی در این طرح ناگفته های بسیاری دارد. اداراتی که به جای انجام وظایف اصلی خود، درگیر سرمایه گذاریهای کلان شده اند و در مقالی دیگر به طور مفصل به آن خواهم پرداخت.

پایان تلخ سبدهای کرم فرا رسید و در هفته ی گذشته فرمانداری کرج شاهد تجمع سرمایه گذاران دیروز (مالباختگان امروز) بود که این اجتماع سبب عکس العمل مسئولان استان البرز گردید. مدیر کل حقوقی وزارت جهاد کشاورزی، معاون سیاسی استانداری ، مدیر کل جهاد کشاورزی و ... طی مصاحبه هایی مردم را به آرامش فرا خوانده و از آنها خواستند تا با مراجعه به شعبه اول دادسرای جنایی کرج شکایتهای خود را مطرح کنند.  و این داستان همچنان ادامه دارد...  

نویسنده : مال باخته : ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢ دی ،۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم